TS-LKD Kauno Sueiga Paskelbta: 25 kovo, 2025

Pirmasis TS-LKD verslo klubo susitikimas – apie Kauno Senamiestį

Pirmadienio vakarą restorane „Numan“ vyko TS-LKD Verslo klubo inicijuota diskusija su Kauno Senamiesčio verslininkais, kavinių ir restoranų savininkais apie Kauno Senamiesčio atgaivinimą. Diskusiją vedė ir moderavo TS-LKD Kauno sueigos pirmininko pavaduotojas, Verslo klubo pirmininkas Linas Skardžiukas, TS-LKD pirmininkas Paulius Lukševičius bei „Numan“ restorano ilgametė vadovė ir įkūrėja Gitana Survilienė.

Diskusiją pradėjo TS-LKD pirmininkas Paulius Lukševičius, kuris įvardino diskusijos tikslą  –  ką turi daryti Senamiečio verslininkai ir kokių sprendimų turi imtis Kauno savivalda, kad į Senamiestį grįžtų gyvybė – kauniečiai, miesto svečiai ir turistai.

Dauguma susirinkusių verslininkų akcentavo, kad Senamiesčio kavinių ir restoranų verslus palaužė ilgas Senamiesčio remontas ir jokio bendradarbiavimo  su savivaldos  atstovais nebuvimas. Iš pradžių vyko  Vilniaus gatvės remontas, paskui  prasidėjo Rotušės aikštės remontas, o sužlugdė visiškai ne laiku įvestas sumažintos taršos zonos  mokestis (STZ), kol dar nebuvo pabaigti Senamiesčio tvarkymo darbai. Taip pat prisidėjo ir blogai iškomunikuota informacija apie šį mokestį, kuris išgąsdino žmones, ir pakeitė įpročius leisti laiką Senamiestyje.

Verslo atstovai siūlė sprendimus, kaip sugrąžinti žmones į Kauno Senamiestį. Vienas iš jų – atgaivinti Senamiesčio draugiją, kuri  kaip viešoji įstaiga galėtų atstovauti verslininkus, sprendžiant klausimus su savivalda, derinant leidimus reklamai ir lauko prekybai, organizuojant renginius ir komunikaciją.

 Senamiestis yra išskirtinis, kuriam dabar kaip niekad trūksta traukos ir veiksmo. Senamiestis unikalus, vedantis į Rotušę, Santaką, žaliąją miesto zoną. Linas Skardžiukas akcentavo, kad Senamiesčio verslas turi burtis į Senamiesčio bendriją, kuri jau buvo, ir tokiu būdu spręsti lauko prekybos, reklamų ir pravažiavimo nemokamų leidimų, komunikacios klausimus bendrai. Taip pat pakvietė bendradarbiauti su Pramoninkų konfederacija, Pramonės ir prekybos amatų rūmais.

Taip pat buvo pasiūlyta sugrąžinti jau buvusius renginius į Senamiestį, tokius kaip Hansa dienos, leisti organizuoti muges,  organizuoti nemokamus koncertus Kauno Rotušėje, atgaivinti Muzikos dienas, jaunimo kolektyvų pasirodymus.

Diskusijoje dalyvavo ir „Kaunas IN“ vadovas Tadas Stankevičius, kuris paminėjo, kad atvykstamasis turizmas domisi UNESCO, Kauno Kultūros sostinės  išpopuliarintais objektais, koncertais ir didžiaisiais  sporto renginiais, kai dažnai turistai Kaune nelieka nakvynės, o po renginių išvyksta į kitus miestus. Ji akcentavo, kad vykstant didiesiems renginiams Kaune, tik apie trečdalis atvykusiųjų lieka nakvynės Kaune, o kita dalis renkasi kitus miestus, įprastai Vilnių, Klaipėdą. Todėl matomas  poreikis nakvynės vietų augimui Kaune. Jei didės apsistojimų viešbučiuose, daugės ir atvykusiųjų praleidžiamo laiko kavinėse.

Atskrai išskirta problema – brangus parkavimo tarifas, kuris galioja visame Senamiestyje. Viešbučiuose  su automobiliu atvykusiems svečiams, mokant už parkavimą, nakvynė  už parą papildomai  pabrangsta 48 eurais.  Tikimasi, kad miesto valdžia, įsiklausys į šią  problemą ir ras sprendimo būdų suteikti nuolaidų parkavimui.

Verslininkė Gitana Survilienė kalbino kelis jaunus Senamiesčio verslininkus, nedidelių kavinių savininkus.  Buvo akcentuota, kad dirbdami patys, o ne samdydami, darydami viską su meile, energija ir pateikdami kokybišką maistą, pritraukia klientus, kurie leidžia nepasiduoti, ir dirbti toliau. Lengva nėra ir lengva  niekad nebuvo, tiesiog kelias yra vienas – dirbdami patys, kurdami skanų maistą, gerą aptarnavimą, gali tikėtis grįžtančių klientų, kurie ir yra tikroji Senamiečio kavinių ir restoranų siekiamybė.

Diskusijoje dalyvavę verslininkai sutarė, kad bendradarbiavimas su Savivaldos opozicijos atstovais ir verslu yra savalaikis ir reikalingas, planuojama aptarti galimų veiksmų, pasiūlymų ir sprendimų planą artimiausią savaitę.

Kitos aktualijos