TS-LKD Kauno Sueiga Paskelbta: 11 balandžio, 2025

Susitikime su arkivyskupu – apie tikėjimą, atsakomybę ir Velykų prasmę

Artėjant didžiausiai krikščioniškai metų šventei – šv. Velykoms – TS-LKD Kauno sueiga pakvietė bendruomenę į diskusiją su arkivyskupu Kęstučiu Kėvalu. Renginį moderavo TS-LKD Kauno skyrių sueigos pirmininkas Paulius Lukševičius.

Susitikimo metu bendruomenė įsitraukė į įdomų ir prasmingą pokalbį apie Bažnyčios vaidmenį šiandienos visuomenėje, Konklavos procesą bei popiežiaus rinkimų ypatumus. Arkivyskupas dalinosi įžvalgomis apie šią itin griežtai reglamentuojamą ir atsakingą procedūrą, kurioje dalyvauja 122 kardinolai iš viso pasaulio. Jis pasidžiaugė, kad tarp jų – ir kardinolas iš Lietuvos, kas mūsų šaliai yra didelis pasiekimas. Lietuva, nepaisant savo dydžio, turi visas bažnytines regalijas ir garbingus atstovus Šventajame Soste.

Buvo paminėtas ir kardinolas Rolandas Makrickas, šiuo metu tarnaujantis Romoje. Pasak arkivyskupo, tai šaunus, jaunas ir perspektyvus dvasininkas, kuris dalyvaus artėjančiuose popiežiaus rinkimuose. Susitikimo metu arkivyskupas taip pat kalbėjo apie tikėjimo svarbą kasdieniame gyvenime, priminė išganymo istoriją, akcentavo dešimt Dievo įsakymų kaip kertinius gyvenimo orientyrus. Jis kvietė ieškoti tikrosios gyvenimo prasmės tikėjime, moralėje ir dvasiniuose pagrinduose.

Diskusijoje buvo aptarta ir šv. Velykų esmė – prisikėlimo džiaugsmas, viltis ir tikėjimas, kurie padeda žmogui išgyventi sunkumus, atsinaujinti ir kurti prasmingą gyvenimą.

„Esame tik žmonės, su savo silpnybėmis ir baimėmis, troškimais ir norais. Šv. Petras gelbėdamasis kelis kartus atsižadėjo Jėzaus, bet Viešpaties įkvėptas sukūrė Bažnyčią. Svarbu, kad kiekvienam mūsų Prisikėlimo stebuklas suteiktų drąsos kurti“, – sakė Paulius Lukševičius.Buvo paliesta ir istorinė tema – kunigų bei Bažnyčios atstovų vaidmuo tarpukario ir nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu. Nors šiandien dvasininkai laikosi nuošaliau nuo politikos, išreikštas lūkestis, kad tam tikrais klausimais katalikų luomo atstovai aktyviau įsitrauktų į visuomenės gyvenimą, prisidėtų prie miesto ir valstybės reikalų sprendimo.

Kaune jaučiant demokratijos ir autoritetų trūkumą, iškeltas pasiūlymas skatinti glaudesnį bendradarbiavimą su katalikų bendruomene, padedant jai atstovauti visuomenės balsui priimtina ir pagarbi forma.Šis susitikimas buvo kupinas šilumos, prasmingo dialogo ir vertybinio ryšio. Išreikšta viltis, kad panašios diskusijos taptų dažnesne TS-LKD Kauno bendruomenės tradicija.

Kitos aktualijos