TS-LKD Kauno Sueiga Paskelbta: 15 balandžio, 2025

Kauno tarybos posėdyje – konfliktai dėl sprendimų, svarbių visam miestui 

Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje antradienį netrūko diskusijų dėl senamiesčio verslų ateities, gyventojų infrastruktūrinių problemų bei miesto plėtros krypčių. Nuo grindinio šlifavimo Rotušės aikštėje iki neatsakytų klausimų apie darželius, aikšteles ir gatves – politikai ieškojo sprendimų ir uždavė nepatogius klausimus administracijai.

Tarp aktualiausių klausimų išsiskyrė diskusijos dėl Kauno senamiesčio verslų situacijos. Paulius Lukševičius išskyrė TS-LKD frakcijos siūlymą atidėti vietinės rinkliavos mokėjimą senamiesčio kavinėms ir restoranams iki 2027 metų. Jo teigimu, „statybos darbai senamiestyje tęsiasi jau ketverius metus, verslas dar neatsigavo po pandemijos, o papildomas iššūkis – pasikeitusi atvykstančių turistų struktūra dėl karo Ukrainoje“. Jis taip pat teiravosi administracijos direktoriaus, ar savivaldybė turi ilgalaikį planą spręsti senamiesčio problemas, ir sulaukė pažado, kad toks planas bus rengiamas.

Rasa Duobaitė-Bumbulienė pažymėjo, jog šis posėdis išsiskyrė mažumos valanda, kurios metu opozicija galėjo užduoti rūpimus klausimus. Ji akcentavo susirūpinimą dėl Vaišvydavos susisiekimo problemų: „Didžioji gatvė šiemet netikėtai iškrito iš prioritetų sąrašo, o gyventojai vis dar neturi šaligatvių ir dviračių takų.“ Tarybos narė taip pat domėjosi Vijūkų darželio ir progimnazijos statybomis, neįgalaus gyventojo iškeldinimo aplinkybėmis tiesiant aplinkkelį, bei klausė, kodėl iš Vijūkų skvero projekto dingo anksčiau suplanuota krepšinio aikštelė. Ji kritikavo sprendimą atleisti nuo rinkliavos tik Rotušės a. kavines: „Siūlėme taikyti visai sumažintos taršos zonai, tačiau dauguma tam nepritarė.“

Andrijana Filinaitė atkreipė dėmesį į Rotušės aikštės grindinio šlifavimo planus bei požeminio parkingo studijas. Ji pastebėjo, jog „tašyti akmenys yra unikalus senamiesčio bruožas, kurio nederėtų naikinti“, o požeminio parkavimo sprendimai dar tik kuriami. Tarybos narė taip pat išreiškė susirūpinimą dėl Miesto planavimo ir architektūros skyriaus atmosferos: „Viešojoje erdvėje kalbama apie įtampas tarp skyriaus darbuotojų ir vadovybės, o vedėjo pasikeitimas kelia papildomų klausimų.“ Be to, ji domėjosi savivaldybės bylinėjimosi išlaidomis Neptūno įlankos byloje, kurios, anot jos, apėmė brangiausių šalies advokatų samdymą.

Posėdžio metu taip pat pritarta sprendimui statyti paminklą brigados generolui Antanui Gustaičiui. Posėdžio metu paskirtos penkios Metų medicinos darbuotojo premijos, kurios atiteko gydytojui kardiologui Gintarui Mačiulaičiui, Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties direktorei Gintarei Dručkuvienei, gydytojai akušerei ginekologei Linai Čiaplinskienei, gydytojai odontologei Loretai Stasiūnienei ir gydytojui chirurgui Edvardui Šetkui. 

Taip pat paskirtos penkios Kultūros premijos – jos įteiktos Kauno kultūros centro choreografei Aurelijai Štelbienėi, Kauno tautinės kultūros centro metodininkei Gražinai Kadžytei, Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovui Jonui Sakalauskui, menininkui ir kuratoriui Povilui Ramanauskui bei Lietuvos šokio informacijos centro projektų vadovei Sandrai Daukšaitei-Petrulėnei. Maironio premija šiemet skirta poetei Erikai Drungytei.

Kitos aktualijos